piątek, 17 sierpnia 2018

Poprawnie stworzony zestaw okna przyzwoli w dalszym ciągu uniknąć nieznośnych niespodzianek.

Należycie zrealizowany zestaw okna przyzwoli w dalszym ciągu obejść przykrych niespodzianek.
Etap 1

Naprawdę na kroku stanu srogiego trzeba przetestować cykliczność wykonania ościeży (otworów okiennych) tudzież betonowych nadproży. Późniejsze metamorfozy będą nadzwyczaj przykre. Trzeba wyrównać także boki otworu okiennego ze kuriozalnym uwzględnieniem wypoziomowania jego dolnej krawędzi, na której będzie opierać się okno. Otwór ościeży powinien być o 5-6 cm większy i szerszy od przydatnych przejawów zewnętrznych ościeżnic.
Krok 2

Przed umieszczeniem okna trzeba koniecznie zdemontować obwoźne skrzydła z przeszkleniami.
Krok 3

Do zewnętrznego obwodu futrynie przykręca się kotwy. Należy je rozdysponować w odległości ok. 25 cm od narożników ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymusza to wiercenia otworów w jej bokach i służy nade wszystko w przypadku ścian jednowarstwowych).
Etap 4

Umieszczenie futrynie w otwór. Należy ją podtrzymać na drewnianych impregnowanych klockach nośnych (klocek taki musi odnaleźć się pod każdym pionowym profilem!).
Krok 5

Manewrując klockami i podkładkami powinno się gruntownie wypoziomować spodnią krawędź futrynie.
Krok 6

Zasłonienie framudze w pionie (w stosunku do role ściany) przy pomocy klocka o godnie dobranej grubości. Przedostaje się go niedaleko szlachetnego rogu ramy, po-między profil, a ścianę,
Krok 7

Zatrzymanie ramy za pośrednictwem klinów wtranżolonych w pobliżu rogów.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, osadzone wcześniej do framudze, przymocowuje się do muru. W tak przyłączoną futrynę można na pewno wstawić skrzydła okienne. Trzeba je zamknąć.
Etap 9

Dziurę około ramy trzeba odkazić z pyłu oraz lekko ją nawilżyć. Poprzez to montażowa pianka poliuretanowa dostanie lepszą adhezję.
Etap 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na całym obwodzie ramy. Zapełnia się nią ok. 1/3 głębokości szczeliny (po roz-prężeniu pianka zajmie kolejną swobodną przestrzeń).
Krok 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej górujące detale wypada obciąć nożem prosto z rolą okna.
Krok 12

Ościeże od wewnątrz najlepiej jest zlikwidować przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Warto jeszcze pozostawić ok. 2-milimetrową nieszczelność na styku z ramą okna. Przestrzeń tę napełnia się później masą silikonową lub akrylową. Więcej informacji tutaj - tasmy-pakowe-z-nadrukiem.pl - Podobną nieszczelność trzeba dodatkowo pozostawić po peryferyjnej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich prawidłowym działaniu determinują nie tylko dobre wyróżniki wysokorozwinięte towaru, no i też, a może przeważnie, niezatarty zestaw.

Montaż okien wykonany ze ekscentryczną dokładnością, z przetrzymaniem prawidłowej techniki i kolejności robót zniży ujawnienie się mostków termicznych i straty dynamiczności w budynku. Oto najdonioślejsze etapy zestawu okien.

Krok 1. Spreparowanie muru. Przed przystąpieniem do montażu powinno się dogłębnie odkazić mur z rzadkich kawałków czy też pyłu, a w razie konieczności użyć spód sondujący. Na tle trybu montażu wypada założyć lub zsunąć sztabę parapetową.

Krok 2. Spreparowanie okna. Kotwy, dyble względnie pomocnicze śruby do zestawu okien muszą przenieść wszystkie brzemiona działające na okno, dlatego trzeba je rozmieścić na pełnym jego obwodzie w interwałach nie większych niż 70 cm. Później należy przykleić do okna opaski paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Etap 3. Pomieszczenie ościeżnicy. Ramę okna trzeba umieścić w otworze w ten sposób, aby z każdej strony została uchowana poprawna szczelina dylatacyjna, z dochowaniem pionów i szczebli.

Podmieniasz okna albo drzwi? Znajdź Kontrahentów lub Spółki montażowe. Określ, czego potrzebujesz, a znawcy sami podarują Ci propozycje. Usługa jest darmowa. Zaklep oferty od Firm
bądź dołącz do Firm
Krok 4. Sprawdzenie przekątnych. Skonfigurowaną w murze ościeżnicę normujemy za pomocą klinów rozporowych i po ponownej obserwacji poziomów i pionków doglądamy również przekątne, które powinny być równe.

Krok 5. Zestaw bezwolny. O ile osiedlamy okno na kotwy, wypada brać pod uwagę, ażeby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi lub dopływowymi śrubami. Przy montażu na dyble albo śruby samowiercące należy uszczelnić otwory w spodnim module ramy.

Etap 6. Zmoczenie muru. Ponieważ pianka montażowa hartuje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, rekomenduje się, żeby przed jej nałożeniem namoczyć mur wodą, m.in.. za sprawą rozpylacza.

Krok 7. Pobieranie pianki montażowej. Przestrzeń pomiędzy futryną a murem należy nasączyć pianką, obciążając ją od smutku do góry, kierując rewolwer lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej nadmiar wypada okaleczyć.

Etap 8. Przyklejanie wstążki paroszczelnej. Drugi kres przyklejonej wcześniej do okna taśmy paroszczelnej wypada przymocować do muru w taki sposób, ażeby ochronić piankę. Zakaże to wciskaniu się wilgoci z wnętrza w spoinę, zawilgoceniu, powiem więcej zagrzybieniu granice.

Krok 9. Zawieszenie skrzydeł. Do tak przyrządzonej ramy możemy obecnie wstawić skrzydła, sprawdzić ich funkcjonowanie i w razie konieczności wyregulować. Jeśli regulację w czasie montażu skonstruujemy poprzez przedystansowanie szyby, wówczas okucia pozostaną w rozmieszczeniu taśmowym. Poprzez to w ciągu długotrwałej eksploatacji okna do zużytkowania zostanie pełen zakres kalibracji okuć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz